Пасивна акустика в авто: за та проти
26 червня 2021

У чому відмінність пасивної акустичної системи від активної. У чому її переваги і чи варто її встановлювати в особистому автомобілі?

Переваги та недоліки пасивної акустичної системи

 • Підбір акустичного обладнання в авто, його встановлення та налаштування викликають низку питань. Одним із них є особливість пасивної акустичної системи та доцільність вибору цього варіанту. У чому переваги та недоліки пасивної акустики, і чи можна за її допомогою отримати якісний автозвук?

Що таке пасивна акустика?

 • Суть роботи всіх акустичних систем, незалежно від їх виду (активний, пасивний) полягає у перетворенні електричних імпульсів на звукові хвилі та посилення їх гучності. Поділ на активний та пасивний вигляд зумовлений різним розташуванням підсилювача. В активній акустиці він розміщується безпосередньо всередині колонок, а в пасивній системі - є окремим блоком, який додатково підключається до магнітоли і колонок.
 • Зважаючи на те, що в пасивній акустиці використовуються колонки без вбудованих модулів, то для отримання якісного звуку потрібно правильно підібрати підсилювач і провести тонке, часом складне налаштування.

Переваги та недоліки пасивної акустики

 • При правильному настроюванні пасивної акустики можна отримати в автомобілі настільки чисте звучання, що запис симфонічного оркестру здасться живою грою, чого не вдасться досягти при використанні активної системи. Крім цього, подібна акустика мають такі переваги:
 • Можливість самостійного підбору підсилювача в залежності від особистих переваг та фінансових можливостей.
 • Можливість гнучкого налаштування техніки під конкретний стиль музики.
 • Стійкість колонок до опадів. Зважаючи на простий пристрій і відсутність вбудованого підсилювача, динаміки менш сприйнятливі до води, ніж колонки активної системи. Ця особливість виявиться корисною, якщо власник забуде закрити вікно та піде дощ, або на колонку буде пролита рідина. Але підсилювачі слід ретельно берегти від води.
 • Можливість отримати хороший звук, навіть якщо акустика використовується разом зі слабким програвачем (що має невисокі параметри продуктивності).
 • Відсутність потреби підключення живлення до кожного елемента. Достатньо забезпечити живленням підсилювач, а динаміки отримуватиме енергію від нього. Тому для підключення такої системи потрібний лише один кабель.
 • Легкість поновлення. Щоб згодом покращити систему, знадобиться змінити лише підсилювач. З цієї причини спочатку потрібно підбирати колонки «із запасом», щоб надалі була можливість використання потужнішого підсилювача.
 • Зручність ремонту. Підсилювачі є найуразливішими частинами системи. При необхідності ремонту до зовнішнього пристрою легко дістатися, ніж до вбудованого в динамік.
 • У даного виду акустичної системи існує кілька недоліків:
 • Необхідність ретельного вибору всіх компонентів акустичної системи. Часто виникає складність у підборі підсилювача, тому що може спостерігати несумісність пристрою з колонками. Наприклад, колонки повинні мати більшу потужність, ніж підсилювач. В іншому випадку системи вийде з ладу.
 • Нагрівання компонентів акустики під час роботи, у т. ч. кросовера. Через сильне перегрівання погіршується якість звучання.
 • Складність у налаштуванні акустики за відсутності спеціальних знань.
 • Щоб правильно підібрати автомагнітолу та всі необхідні складові пасивної акустичної системи для власного авто, звертайтесь до нас. Наші консультанти допоможуть вибрати оптимальний варіант за вигідною ціною, і дадуть відповідь на всі питання.

Джерело: 
Артикул: 1687523826
Опис Панель керування звуковим процесором Focal FSP-8: Панель дистанційного керування FSP-8. Інтуїтивно зрозумілий механізм керування дозволяє ...
Артикул: 1607618253
Опис Дистанційний регулятор басу Audison VCR-S1: Дистанційний регулятор рівня сабвуфера. Опція для моделей Audison SR 1.500 та Audison SR ...
Артикул: 228165
Опис Ground Zero GZDSP PRO-REMOTE: Пульт дистанційного керування для GZDSP 6-8X PRO Сумісний з GZDSP 6-8X PRO включаючи провід Вибір джерела ...
Артикул: 42714
Опис Audison APBMW ReAMP 1 Adapter Cable BMW-42PIN: Audison APBMW ReAMP 1 - проводка для з'єднання усільників Audison AP bit (або інших) зі ...
Артикул: 53443
Опис Модулі зв'язку Audison ASP Bit Automatic Speaker Presence: Audison ASP Bit Automatic Speaker Presence - Модуль Деякі “інтелектуальні” ...
Артикул: 4865
Опис Дистанційний регулятор басу - Alpine RUX-KNOB2: Цей дистанційний регулятор басу підключається до підсилювачів PDX, PDR, MRV, MRX, Х-серій ...