Як вибрати радар-детектор?

01 червня 2021
Основні критерії вибору радар-детектора: діапазон роботи (визначуваних частот), чутливість та інші
Як водієві правильно вибрати радар-детектор?
- Будь-який водій бажає пересуватися дорогою з максимальним комфортом. Якісна система клімат-контролю, гарний автозвук, бортовий комп'ютер – все це важливі його складові. Але комфорт від поїздки може бути затьмарений отриманням штрафу навіть за незначне перевищення швидкості. Усунути подібні проблеми можна за допомогою радар-детектора – пристрою, який визначає наявність поста ДАІ з ідентифікатором швидкості автомобіля (і, відповідно, дає шанс водієві встигнути знизити швидкість). Важливий нюанс: такі прилади не можна плутати з незаконними антирадарами: останні не визначають сигнал, а пригнічують його, блокуючи роботу поліцейської техніки.
Діапазон роботи
- Йдеться про те, які частоти здатний розпізнавати радар-детектор. В Україні та більшості держав пострадянського простору зазвичай використовуються радари, які використовують такі діапазони:
- X (10525 МГц). Є застарілим. Проте застосовується і сьогодні, особливо у віддалених місцевостях.
- K (24 150 МГц).
- Ka (34700 МГц).
- La (лазерний, 700-1000 нм). Радари, що працюють у такому діапазоні, також часто називають "лідарами".
- У США та країнах Європейського Союзу поліція застосовує пристрої з Ka та Ku-діапазонами відповідно.
- В цілому чим більший діапазон частот здатний вловити радар-детектор, тим ефективніше.
Чутливість
- Більшість радар-детекторів мають три рівні чутливості, що залежать від місцевості, по якій їде транспортний засіб: траса, місто і автоматичний. Якщо машина використовується в умовах щільної міської забудови і того ж руху, то для радара створюється безліч перешкод. Через це він повинен працювати на мінімальній чутливості (інакше будуть помилкові спрацьовування). На заміських трасах чутливість максимальна. В автоматичному режимі пристрій самостійно змінює її рівень.
Наявність GSM-модуля
- Він дозволяє попереджати про наближення до систем контролю, що взагалі не випромінює будь-яких радіосигналів. Також він здатний ідентифікувати сигнали зі стаціонарних та мобільних постів контролю та повідомляти про близькість поліцейських радарів ще до того моменту, коли автомобіль потрапить у радіус їхньої дії. Більш того, за допомогою супутникового модуля водій може самостійно вносити дані про точки розташування радарів і позначати місця, де пристрій спрацював помилково (хибно).
Додаткові функції
- Важливо, щоб радар-детектор мав добрий захист від виявлення. По-перше, краще купувати пристрій, який можна встановити приховано, щоб його не можна було виявити візуально. По-друге, слід віддати перевагу радар-детекторам, які самостійно відключаються на кілька хвилин при виявленні пеленгатора і подачі сигналу водієві. У багатьох країнах ЄС, наприклад, поліція застосовує пеленгатори, здатні виявити радар-детектори, а за це можна отримати штраф у кілька тисяч євро або взагалі втратити автомобіль через конфіскацію. Це важливо: деякі жителі прикордоння можуть вирушити на день, наприклад, до Польщі, забувши про подібні наслідки.
- Ну а придбати якісні радар-детектори, автомагнітоли та іншу продукцію можна у нашому інтернет-магазині.
Джерело: