Сабвуфер у седані: який вибрати і куди краще встановити
17 жовтня 2020

Роль сабвуферів в автомобільній акустиці, типи та конструкція, критерії вибору місця встановлення у седані.

Який сабвуфер підійде для седана та де його встановити

  • Людське вухо здатне чути широкий спектр звукових частот. Нижня гранична частота, яка сприймається на слух, становить близько кількох десятків герц. З музичних інструментів такі звуки видають басові барабани, контрабаси, нижні регістри органів. У багатьох любителів музики нестача рівня низьких звукових частот викликає почуття неповноти звукової картини.
  • Звичайні середньочастотні динаміки, що вбудовуються в передні панелі та двері автомобілів, мають завал амплітудно-частотної характеристики в області низьких частот. Тому вони не можуть ефективно відтворювати "баси". Щоб зробити автозвук соковитим та яскравим, акустичні системи в автомобілях часто доповнюють сабвуферами, які випромінюють нижні частоти.

Який тип сабвуфера підійде для вашого авто

  • Вибір типу сабвуфера для акустичної системи автомобіля визначається наявністю або відсутністю музичного центру окремого виходу для підключення низькочастотної колонки. Якщо такий вихід є або у автомагнітоли залишився незадіяний роз'єм підсилювача низької частоти (УНЧ), набувають пасивний сабвуфер.
  • Пасивний сабвуфер є низькочастотним динаміком, укладеним у масивний корпус, який є частиною акустичного оформлення випромінюючої головки. Крім динаміка в корпусі розміщується фільтр нижніх частот, що складається з котушок індуктивності та конденсаторів. За допомогою фільтра формується частотна характеристика звуку, що відтворюється.
  • Якщо в автомобільній магнітолі відсутній окремий вихід для сабвуфера і не залишилося вільного виходу УНЧ, для відтворення басів застосовують активні системи, що мають вбудований або зовнішній підсилювач низької частоти. Їх підключають до лінійного виходу магнітоли та живлять від бортової мережі автомобіля.
  • Вибираючи активний сабвуфер в машину, слід пам'ятати, що автомобільний електрогенератор має обмеження на потужність устаткування, що підключається. І ще щоб акумулятор автомобіля не розряджався на стоянці, необхідно передбачити спільне відключення сабвуфера і магнітоли.

Розміри та форма корпусу сабвуфера для седана

  • Для якісного відтворення низькочастотних звуків басовий динамік сабвуфера укладають у масивний міцний корпус, який є своєрідним резонатором та бере участь у формуванні амплітудно-частотної характеристики колонки. Конструктори звуковідтворювальної апаратури досягли значних успіхів щодо зниження габаритів сабвуферів, проте нескінченно знижувати розміри акустики неможливо без втрати якості звуку. Тому при виборі сабвуфера для автомобіля намагаються досягти компромісу між розмірами колонки та прийнятним звучанням апарату.
  • Зазвичай корпуси басових випромінювачів виготовляють у вигляді прямокутного паралелепіпеда, але у продажу можна зустріти сабвуфери, що мають форму кулі або циліндра.
  • Седан не є найширшим кузовом автомобіля. У ньому важко помістити сабвуфер великих розмірів. Тому при виборі басової акустики потрібно уявляти, як вона впишеться в інтер'єр салону.

Місця для встановлення сабвуфера у седані

  • Якщо ви вирішили придбати басову колонку великих розмірів, її доведеться розмістити в багажнику автомобіля, пожертвувавши частиною об'єму. Невеликий сабвуфер можна встановити на задній полиці другого ряду сидінь. У деяких автомобілях є спеціальні отвори у підлокітнику задніх сидінь для встановлення динаміка. У нього можна вмонтувати низькочастотну динамічну головку відповідного розміру.

Артикул: 1692437998
Опис Компактний активний сабвуфер із вбудованим підсилювачем класу D Pioneer TS-WX140DA: Pioneer випускає ще один продукт у поколінні ...
Артикул: 1691687529
Опис Сабвуфер Focal ISUB MBZ 2 RHD: Focal Inside. Сабвуферний динамік для установки у автомобілі Mercedes Benz. Продається парою, лівий+правий ...
Артикул: 1691069713
Опис Сабвуферний динамік ESX VXP-104: З сабвуферами VISION VXP , ESX представляє нову серію висококласних вуферів, для створення яких ...
Артикул: 1691069422
Опис Сабвуферний динамік ESX VXP-84: З сабвуферами VISION VXP , ESX представляє  нову серію висококласних вуферів, для створення ...
Артикул: 1691067775
Опис Пасивний сабвуфер ESX VS-1100P: Система VISION VS1100P, вбудована в міцний алюмінієвий корпус, оснащена великим 28-сантиметровим ...
Артикул: 1691067168
Опис Активний корпусний сабвуфер ESX V-800A: Система VISION V800A трапецієподібної форми з 20-сантиметровим (8-дюймовим) вуфером і ...
Артикул: 1690989581
Опис Сабвуферний динамік ESX SX-1240: З перевіреними сабвуферами SIGNUM SX шанувальник знайде ідеальний вхід у світ ...
Артикул: 1690989344
Опис Сабвуферний динамік ESX SX-1040: З перевіреними сабвуферами SIGNUM SX шанувальник знайде ідеальний вхід у світ ...