У чому різниця між коаксіальною та компонентною автоакустикою
18 серпня 2020

Відмінності коаксикальної та компонентної автомобільної аудіосистеми.

Особливості коаксикальної автоакустики. Відмінні риси компонентної автомобільної акустичної системи.

 • Досягти якісного звучання музичних треків у салоні автомобіля – мрія кожного меломана-водія. Якісний звук забезпечують автомагнітоли та система акустичних динаміків. Саме останні відповідають за частотність та гучність звукових вібрацій. При підборі аудіосистеми в автомобіль любителі музики стикаються з вибором між коаксіальною та компонентною автоакустикою. Щоб зробити правильний вибір та забезпечити програвання музичних композицій у гідній якості, необхідно розібратися, чим відрізняється коаксикальний звук від компонентної автоакустики.

Відмінні характеристики коаксикальної автомобільної аудіосистеми

 • Головною особливістю коаксикальної системи автозвуку є наявність в одному корпусі кількох широкосмугових динаміків. Колонки відтворюють одночасно низькі, середні та високі частоти широкого діапазону. Коаксикальні пристрої, що відтворюють, називають динаміками повного діапазону. Розташування репродукторів коаксіальне, тобто співвісне - звучання йде з однієї точки. Таке конструктивне рішення дозволяє розбивати по областях відтворення звуків різних частот. Динаміки коаксіального типу найбільш поширені та зустрічаються у штатних автомобільних аудіосистемах. Розміри пристроїв, що відтворюють, підходять під стандартні отвори в салоні машини і не вимагають від власника додаткового втручання в інтер'єр авто. Плюси коаксикальної автоакустики:
  вартість аудіосистеми у бюджетному ціновому діапазоні;
  монтаж нескладний та може бути здійснений самим автовласником;
  оптимальний варіант для невеликих автомобілів.
  Якщо прослуховування музики в автомобілі зводиться до відтворення ефірів радіостанцій, коаксикальна система – найкращий вибір. Якщо в машині передбачається тривале прослуховування музичних композицій з високою якістю звуку, варто вибирати компонентні аудіосітсеми для автомобілів.

Особенности компонентной автоакустики

 • В отличие от коаксикальных автомобильных аудиосиситем, компонентный автозвук имеет колонки с отдельными динамиками для различных тональных частот. В систему автозвука входят низкочастотные репродукторы для воспроизведения басов, среднечастотные динамики и высокочастотные «твитеры». Все воспроизводящие устройства являются отдельными блоками, которые необходимо монтировать по отдельности. Это способствует созданию объёмного звука – каждый динамик воспроизводит уникальную частоту и тональность. При этом отдельное расположение динамиков в салоне предотвращает пересечение звуков с разными частотами.

Переваги компонентної автоакустики:

 • якісний звук;
 • канали не перетинають одне одного, що перешкоджає виникненню інтерференції, тобто накладання частот;
 • можливість розташувати динаміки, що відтворюють різні частоти, на власний розсуд.
 • Вартість системи компонентного автозвуку дорожча за коаксикальну аудіоакустику. Ще одна відмінність двох типів систем - розташування кросовера, пристрою, що розподіляє електричні сигнали від магнітоли динаміки. У коакискального типу кросовер внутрішній, на компонентних системах зовнішній.