Який корпус для сабвуфера найкращий?
Який корпус для сабвуфера найкращий?
Який корпус для сабвуфера найкращий?
- При встановленні в машині однієї зі стандартизованих систем сабвуфера вона вже має розроблений, виготовлений і зібраний корпус. Якщо є намір встановити якийсь інший варіант сабвуфера. Можна вибрати один із варіантів постачання. Щоб визначитися з вибором корпусу для сабвуфера, потрібно ознайомитись із їх типами.
Типи корпусів
- Необхідність установки сабвуфера в корпус продиктована особливістю динаміка випромінювати звук з однаковою потужністю у прямій та зворотній фазі, що створює накладення звуків один на одного, при цьому звук сильно спотворюється. Корпус служить скринькою, яка здатна вирішити проблему правильної спрямованості звучання.
- Сьогодні є безліч типів корпусів для сабвуферів.
Можна встановити акустику одним із таких способів:
- безкорпусним;
- герметичним;
- вузькосмуговим;
- портованим;
- лабіринтним.
Якщо динаміки не мають корпусу, ящиком може бути багажник машини. При цьому немає необхідності купувати заводську скриньку або робити її самому. Але треба розуміти, що в такому варіанті акустична ізоляція салону від багажника недостатня, тому звук буде незадовільним із поганою віддачею басів.
Герметична конструкція – найпростіша у виготовленні. У цьому випадку динамік захищається від поштовхів під час увімкнення, і наднизькі частоти не проникають. За невеликого обсягу створюється глибокий бас. Але якщо порівнювати з іншими конструкціями корпусів цей варіант не забезпечує віддачу найнижчих частот.
Портований корпус є складнішим у виготовленні, ніж герметичний. Динамік у цьому випадку не захищений від пошкоджень на низьких частотах та під час увімкнення. Баси звучать із частотами, на октаву нижче, ніж у герметичному варіанті корпусу за однакових динаміків. Для портованого корпусу необхідний більш об'ємний ящик, ніж для герметичного.
Вузькосмуговий корпус має більш складну конструкцію порівняно з двома попередніми варіантами. Тут звук випромінюється у вузькій частотній смузі. Це дозволяє згладити вимоги щодо зниження характеристик кросовера сабвуфера. Може проявлятися ефект, у якому звучання йде «однієї ноті». Якщо порівнювати цей варіант корпусу з герметичним, його розміри мають бути значно більшими в обсязі.
Лабіринтний корпус виготовити значно складніше та дорожче. Внутрішня структура цього корпусу має бути лабіринтною. Якщо він правильно зроблений, басам буде забезпечено нижче звучання, ніж у герметичних конструкцій.
Сабвуфери від виробників
Сабвуфери, які пропонують виробники у готовому вигляді можуть бути:
- смуговими (BandPass) – з динаміком, розташованим безпосередньо у корпусі з виходом звуку через фазоінвертор. Це дорогий варіант, але не вимагає підключення кросовера;
- пасивно-радіаторними (RadPass) сабвуферами, що мають 2 НЧ динаміка, функція другого динаміка – знижувати загальну частоту резонансу гучномовця. Варіант дорогий, зустрічається рідко, переважно його використовують у професійних системах;
- з наглухо закритим корпусом (Closed) – найпоширеніший варіант, з прийнятною вартістю та невеликими обсягами;
- з фазоінвертором (Vented), який має дірку чи трубу з видачею глибокого та гучного басу. Його вартість вища, ніж у попереднього варіанту, але для його встановлення потрібно багато місця у багажнику авто;
- компактні сабвуфери (Compact-Sub) – недорогі за ціною та прості в установці, вони ховаються під ногами пасажирського сидіння. Їх розміри не більші за стандартні підсилювачі, не вимагають багато місця, малопотужні з тихим басом.
Акустичне оформлення потрібно вибирати за типом кузова та розташовувати відповідно. У хечбеках потрібно спрямовувати динаміки проти руху чи нагору. Універсали вимагають спрямовувати фазоінвертор та динамік по ходу руху. У седанах динаміки та порт прямують на заднє сидіння, відстань – 6-8см.