Різниця між екшн камерою та звичайною відеокамерою.
У чому різниця між екшн камерою і звичайною відеокамерою?
Для деяких заняття екстремальними видами спорту – не просто захоплення, а стиль життя. А таке серйозне заняття вимагає не менш серйозного спорядження та аксесуарів. Крім спеціального спорядження необхідні якісні, зручні засоби для відео- та фотозйомки. Якщо раніше не було вибору і всі використовували звичайну відеокамеру, то сьогодні невід'ємним атрибутом спортсмена стала екшн камера.
Габарити та вага
Мабуть, це найголовніший чинник. Екшн камера повинна бути невеликою за розмірами та вагою, щоб не заважати під час занять спортом та відповідальних моментів. Так, наприклад, вага звичайної камери на зйомці урочистостей не має значення, тоді як зайве навантаження для спортсмена-екстремалу може мати вирішальне значення. Звичайна відеокамера важить близько 0,5 кг і за розміром схожа на невелику книгу, тоді як екш камера набагато менша - не більше пачки цигарок і вага обчислюється в десятках грамів.
Міцність корпусу
До матеріалів, з яких виготовлені екшн камери, висувають особливі вимоги. У більшості випадків це легкі метали та посилений пластик. Крім того, вони мають великий діапазон робочої температури, можуть працювати при підвищеній вологості, їм не страшні бризки, удари та вібрації. Звичайна камера не здатна працювати за таких умов у принципі.
Якість відеозйомки
Багато хто помилково вважає, що, якщо екшн камера менша за розміром, то вона не може забезпечити високу якість запису. Однак, практично всі останні моделі екшн камер мають маркування Full HD. Таким чином, стає зрозумілим, що якість відеозаписів камери відповідають найвищим вимогам. Вже для всіх відеокамер став нормою роздільна здатність кадру в 1280х720 або 1920х1080, тоді як для звичайної камери стандартна роздільна здатність становить 720х576 пікселів.
Підвищена швидкість запису
Усі сучасні екшн камер мають режим підвищеної швидкості запису – 60 к/с, тоді як звичайна камера знімає зі швидкістю 25-30 к/с. Така висока частота кадрів дозволяє отримати якісну деталізовану зйомку навіть на великій швидкості із крутими поворотами.
Спеціальні кріплення
Завдяки невеликим розмірам екшн камеру можна легко прикріпити практично будь-де. Для цього в набір поставки зазвичай входить кілька варіантів кріплень: вакуумні присоски, кріплення на шолом, трубчасті конструкції та ін.
Інші особливості екшн камер
Великий кут огляду, яким володіють практично всі екшн камери, дозволяє побачити значно більше, ніж об'єктив звичайної камери. До того ж, спочатку екшн камера спеціалізується на відеозйомці від «першої особи».
Таким чином, можна сказати, що екшн камера спеціально створена для ведення зйомки в екстремальних умовах. Її власник може спокійно займатися улюбленим хобі та отримати якісний запис своїх дій.