Як працює сигналізація з автозапуском і в чому її переваги та недоліки
19 квітня 2021
Навіщо потрібна двостороння сигналізація. Що таке сигналізація із автоматичним запуском. Можливості системи. Принцип роботи сигналізації із автозапуском.
Принцип роботи сигналізації з автозапуском та її плюси та мінуси.
- Сьогодні ринок автомобільних девайсів дивує своєю різноманітністю навіть найдосвідченіших автолюбителів. Наприклад, для комфортного прослуховування музики та радіо в салоні машини можна придбати пристрої, що покращують автозвук. А для захисту свого транспортного засобу від угону можна придбати ефективну систему сигналізації.
- Сьогодні найефективнішими системами сигналізації вважаються двосторонні (зі зворотним зв'язком). Сигнал передається не тільки від брелока до машини (як у односторонніх, наприклад, для блокування дверей при спрацьовуванні сигналізації), а й у зворотному напрямку, тобто від машини до водія. Для цього брелок оснащується рідкокристалічним екраном. Туди в реальному часі виводяться всі дані, і водій знатиме, що зараз відбувається з машиною.
- Сучасні системи двосторонньої сигналізації оснащені ще однією опцією – автоматичний запуск. Це дуже корисна опція, яка припала до душі багатьом автомобілістам.
Що таке сигналізація з автозапуском
- По суті це та сама сигналізація зі зворотним зв'язком, оснащена можливістю автозапуску. Після підключення такої системи водій отримує в руки спеціальний брелок, за допомогою якого він може не тільки дізнаватися про стан транспортного засобу, але й дистанційно вмикати/відключати мотор. Замість брелока можна використовувати свій смартфон, встановивши туди спеціальний додаток. Команда про включення двигуна зазвичай передається транспортному засобу GSM. Для цього достатньо натиснути одну кнопку на брелоку. У деяких моделях це реалізується шляхом надсилання SMS-команди на центральний блок керування, який встановлений у машині.
- Водії також мають можливість налаштувати включення мотора "за умовою". Наприклад, можна вказати, щоб о 6:00 ранку двигун самостійно ввімкнувся. В цьому випадку власнику навіть не потрібно брати в руки брелок і натискати кнопку. Як умови для запуску можуть бути певне значення температури в салоні. Коли температура в салоні впаде до зазначеної позначки, двигун увімкнеться.
- Коли система отримує команду від водія, у машині спочатку спрацьовує обхідник іммобілайзера. Іммобілайзер - це протиугінний пристрій, він дозволяє завести машину тільки тим ключем, який прописаний в "мозку" системи. Звичайно для дистанційного запуску необхідно впровадити в систему інший пристрій, який включить двигун, незважаючи на іммобілайзер. Таким пристроєм і є обхідник.
- Після включення обхідника система включає запалювання та прокручує стартер. Якщо все виконано успішно, то водій отримує у свій пульт сповіщення про це. Якщо ні, система робить повторні спроби.
Переваги та недоліки сигналізації з автозапуском
До переваг відносять:
- Комфортність використання транспортного засобу. Взимку можна заздалегідь прогріти салон, а влітку – увімкнути кондиціонер.
- Економія часу. Не потрібно бігти до машини, щоб увімкнути мотор та прогріти салон.
- Надійність. Навіть у найсуворіший мороз можна уникнути переохолодження двигуна. Це досягається шляхом налаштування автозапуску за температури.
До недоліків такої системи відносять високу вартість та складність установки.
- У нас можете придбати різні девайси для свого автомобіля: автомагнітоли, відеореєстратори та ін.