Яка флешка потрібна для автомагнітоли
27 березня 2021
Вибір портативного накопичувача автомагнітоли. На які параметри звертати увагу. Як перевірити тип файлової системи флешки
Рекомендований об'єм та формат флешки для автомагнітоли
- Якщо ще десять років тому більшість автомагнітол оснащувалися CD-приводом, то зараз така «давня» техніка зустрічається досить рідко. Натомість все більше виробників оснащують системи автозвуку інтерфейсами для USB- та SD-накопичувачів, поряд із можливістю підключення смартфона за допомогою Bluetooth або через AUX.
- На відміну від компакт-дисків, флешку набагато зручніше носити із собою, та й подряпин вона не боїться. Але для того, щоб проблем із відтворенням музики не виникло, важливо розібратися та зрозуміти, який саме накопичувач вам потрібен. Насправді є лише два основні параметри, на які потрібно звертати увагу: обсяг пам'яті флешки та тип файлової системи.
Об `єм
- Тут все відносно просто: що більше гігабайт, то більше треків ви зможете зберігати на USB-накопичувачі. У середньому стандартний MP3-файл із бітрейтом 128 Кб/с важить від 2,5 до 4,5 Мбайт. Але, звичайно, в машині хочеться слухати музику в кращій якості, з бітрейтом не нижче 192 Кб/с. Це безпосередньо впливає на розмір файлів: наприклад, п'ятихвилинний трек займатиме вже близько 7 Мбайт.
- У продажу можна знайти флешки ємністю від 1 до 64 Гб і навіть більше. Однак переплачувати за таку кількість гігабайт немає сенсу, оскільки більшість моделей автомагнітол можуть коректно працювати тільки з накопичувачами до 8, а то й всього до 4 Гб.
- Неважко підрахувати, що 1 Гб пам'яті достатньо, щоб зберігати близько 100-150 треків відносно хорошої якості. Таким чином, флешки на 4 Гб вистачить, щоб записати більше 400 файлів у форматі MP3, а 8 Гб - більше 800. Погодьтеся, більш ніж достатньо.
Формат
- Другий аспект, на який потрібно звернути увагу, — це тип файлової системи. Тут варіантів небагато: флешки можна відформатувати в FAT32, NTFS чи EXT3 (для Linux). Не вникаючи в технічні нюанси, варто сказати, що якщо накопичувач буде використовуватися тільки для автомагнітоли, варто віддати перевагу найпростішому типу FAT32. Оскільки на носії не зберігатимуться складні метадані, у використанні більш просунутих файлових систем немає жодної технічної необхідності.
- Зверніть увагу, що невідповідний формат – одна з найпоширеніших причин, чому флешка не читається та не розпізнається коректно автомобільними аудіосистемами. Перевірити, який тип файлової системи використовується на накопичувачі в даний момент, можна, підключивши пристрій до комп'ютера.
- Коли у «Провіднику» з'явиться іконка флешки, необхідно клацнути по ній правою кнопкою миші та відкрити «Властивості». У вікні, що з'явиться на екрані, можна буде побачити всю основну інформацію про флешку, включаючи обсяг пам'яті (загальної та зайнятої вашими файлами), а також відомості про формат.
- Якщо накопичувачі використовується інша файлова система — NTFS чи EXT3, — його потрібно відформатувати. Зробити це можна, знову клацнувши правою кнопкою по іконці флешки і вибравши відповідний пункт у контекстному меню. Після цього система запропонує вам вибрати формат (пам'ятайте, що потрібний саме FAT32) та запустить процес. Врахуйте, що всі дані будуть автоматично видалені, тому музику попередньо варто перенести на комп'ютер.