Як вибрати активний сабвуфер
17 березня 2021
Критерії вибору активного сабвуфера для автомобіля: розмір динаміка, матеріал виготовлення, потужність та інші
Що врахувати під час вибору активного сабвуфера
- Сьогодні багато власників автомобілів встановлюють у салони своїх машин саме активні сабвуфери. Їхня відмінність від пасивних полягає в тому, що вони мають вбудований підсилювач, у той час як у других він може бути тільки зовнішнім і підключається окремо. Загалом активні сабвуфери дозволяють отримати в салоні максимально якісний автозвук, не викручуючи баси у штатній магнітолі. Музичні композиції не здаватимуться неживими та млявими.
На що звертати увагу при виборі активного сабвуфера
- Насамперед варто дивитися на розмір динаміка. Оптимальним варіантом вважається той, який має діаметром 8 або 12 дюймів (200 і 300 мм відповідно), так як він не створює неприємного ефекту "тремтіння", що особливо актуально для салону автомобіля через його порівняно невелику площу. Втім, якщо в машині часто перевозять, наприклад, дітей або навпаки, її власник віддає перевагу максимально гучному звучанню, що пробирає до кісток, то можна звертати увагу на динамік активного сабвуфера меншого і більшого розміру.
- Матеріал виготовлення пристрою – теж важливий критерій. Найкраще, якщо його корпус буде алюмінієвим (зазвичай він покривається повстю або іншим звукопоглинаючим матеріалом): це зробить його легким і при цьому максимально міцним. До того ж краще, щоб сабвуфер мав прогумовані підвіси та обмотку котушки з міді. Це і збільшить протиударні властивості, і зробить якіснішим саме звучання.
- Третій критерій – це потужність. Вона може бути номінальною та максимальною. Перша вказує на реальну, дійсну ефективність відтворення звуку без його спотворення, тому першочергову увагу слід приділяти саме їй. Найкращий показник для салону автомобіля – 150-300 Вт. Максимальний параметр вказує на те, яку потужність короткого сигналу (його тривалість до 2 секунд) здатний витримати сабвуфер без свого пошкодження. Часто буває так, що в активних пристроях максимальна потужність підсилювача значно більша, ніж у самого сабвуфера. Отже, не варто слухати композиції на найбільшій гучності, особливо якщо вони є музикою з тривалими та рідкісними перепадами.
Також при купівлі активного сабвуфера слід звертати увагу на:
- Чутливість. Вона вимірюється в децибелах (дБ) та вказує на тиск звуку у системі. Тут все просто: чим цей параметр більший – тим краще.
- Резонансна частота. Для активних сабвуферів, які застосовуються в салонах автомобілів, її оптимальний показник знаходиться в межах від 25 до 35 Гц.
- Розмір. Тут все залежить від потужності. Якщо активний сабвуфер, наприклад, має показник 500 Вт, то він апріорі не може бути занадто маленьким, компактним. Це потрібно враховувати при покупці пристрою у машини невеликого розміру.
- Мінімальна частота. Важливий показник. Якщо вона буде вищою за 35 Гц, то якісного озвучування "низів" чекати не варто: пристрій з такими параметрами просто не зможе їх відтворити.
Придбати якісні активні сабвуфери, автомагнітоли та багато інших продуктів для забезпечення якісного звуку в салоні машини можна в нашій компанії.