Як покращити звучання штатної магнітоли без великих витрат
13 березня 2021

Як покращити звучання штатної автомагнітоли без надмірних матеріальних витрат? Способи покращення автозвуку

Способи покращення звуку штатної автомагнітоли

  • Більшість водіїв люблять слухати музику чи аудіокниги за кермом. Однак потужність штатної автомагнітоли далеко не завжди задовольняє власника транспортного засобу. Існує кілька шляхів покращення якості звуку.

Як зробити звук сильнішим?

  • Для покращення акустики в автомобілі необхідно зробити якісну шумоізоляцію, щоб сторонні звуки ззовні не перебивали музику в салоні. Якщо динаміки закріплені на пластиковій оббивці або на металевій панелі, то вони будуть видавати неприємні призвуки. Для обробки місць, куди будуть розміщені динаміки, бажано застосовувати вібродемпфуючі матеріали з каучуку або бітуму з високою внутрішньою в'язкістю. Для обробки підходять також в'язкі мастики.
  • Апгрейд штатної акустичної системи - один із бюджетних виходів для покращення автозвуку. Для цього потрібний некоректований лінійний сигнал. Його можна отримати з головного пристрою, підключивши туди потрібні дроти з RCA-роз'ємами.
  • Якщо лінійний сигнал отримати проблематично, можна відключити динаміки від штатного підсилювача (не видаляючи його) і підключити до нового підсилювача, який має високорівневі входи.
  • Третій варіант апгрейду акустичної системи – використання цифрового процесора, наприклад, Helix DSP, Audison bit One, Audison bit Ten. Такий спосіб стане в нагоді, якщо сигнал у штатній системі вже скоригований або вона оснащена поканальним посиленням. Процесор видаляє корекцію, відновлюючи сигнал. Його настроюють за допомогою ноутбука.
  • Четвертий спосіб – встановлення спеціального MOST-адаптера. Цей метод підходить для аудіосистем з MOST-шиною (Media Oriented Systems Transport), в яких не можна змінювати підсилювачі, джерела та інші компоненти. Пристрій переводить цифровий аудіосигнал у SPDIF. При використанні цього адаптера можна встановити аудіопроцесор і підсилювач.
  • Також можлива заміна штатних динаміків без апгрейду усієї аудіосистеми. Зробити це не так просто, тому що штатна система має пристрої, які підібрані за всіма параметрами. Щоб замінити динаміки, потрібно знати їх. Важко підібрати девайси, так як більшість таких пристроїв мають імпеданс в 4 Ома, тоді як штатна система працюють на 2 Омах. Якщо підключити до штатної 2 Ом-системи 4 Ом-динаміки, то виникнуть грубі спотворення звуку. Коригування сигналу також пристосовано на системах для конкретних видів динаміків, тому при заміні можливе погіршення якості. Однак є можливість підбору таких пристроїв під певні марки та моделі автомобілів для апгрейду.
  • Щоб кардинально покращити звук у автомобілі, необхідно замінити всю аудіосистему. Такого виходу вдаються, якщо головний пристрій її погано виконує свої функції. Його легко демонтувати, якщо воно має власний дисплей і не пов'язане з іншими елементами автомобіля, наприклад, з бортовим комп'ютером. Необхідний вибір альтернативних головних пристроїв, використання спеціальних рамок або адаптерів. Якщо штатну систему не можна демонтувати, можна підключити другу, потужнішу і зробити її головною.