Музика в авто: які мелодії допоможуть зберегти бадьорість за кермом

20 лютого 2021
Які музичні стилі не рекомендується слухати за кермом. А які дозволять відчути водія бадьоро.
Як вибирати музичні треки, щоб було комфортно за кермом
- Збираючись у далеку дорогу на особистому транспорті, слід ретельно збирати не лише одяг та провізію, а й подбати про музичний супровід. Адже від того, що ви включите на автомагнітолі під час поїздки залежить стан вашої нервової системи. Саме від стилю музики, що звучить в салоні залежить, чи будете перебувати в бадьорому настрої духу або вас схилить у сон.
Чому слід обирати музику
- Сучасні можливості автозвуку настільки широкі, що водій може слухати в дорозі будь-що:
- пісні;
- класичні твори;
- художню літературу;
- лекції;
- новини.
- Якщо дорога має бути дальня, від прослуховування аудіокниг відразу відмовтеся. Монотонне звучання голосу диктора може настільки приспати вашу пильність, що неуважно стежитимете за дорогою.
- Новини – також неприйнятний варіант. Адже радіоведучі зазвичай підбирають найшокуючіші сюжети, здатні негативно впливати на психоемоційний стан. А збуджений водій – небезпека для решти учасників дорожнього руху.
- Зупиніть свій вибір на музиці. Але й до підбору треків, які лунають під час руху, потрібно підходити досить акуратно. Різні стилі музики також здатні впливати на увагу, реакцію та працездатність.
Яких стилів слід уникати
- Небажано запасатися в дорогу дисками із записами:
- агресивного блек-металу;
- жорсткого ритмічного хаусу;
- важкого року;
- нав'язливого R&B.
- Від прослуховування таких композицій у водія може підвищитись тиск, активізуватися кровообіг, почастішати дихання та пульс. А в такому стані людина перестає себе контролювати і може мимоволі натиснути на педаль газу надміру. До яких плачевних наслідків призводить перевищення швидкості, знають усі. Так що запальний Highway To Hell може стати останнім, що почуєте у цьому житті.
- Відмовившись від важкої музики, не слід впадати й у протилежну крайність, насолоджуючись звуками елегійного блюзу чи мінорної класики. В цьому випадку робота систем організму сповільниться, і водій може задрімати, продовжуючи тримати в руках кермо.
- Тому відмовтеся від розслаблюючих мелодій, а також з нерегулярними ритмами та частими дисонансами. Зберігайте свою нервову систему.
Прийнятні треки
- Але відміряти кілометри у повній тиші теж не діло. Потрібно підібрати нейтральні мелодії. Вони мають бути не швидкими та не повільними.
- Більшість вітчизняних водіїв віддають перевагу шансону. І це дуже правильне рішення. У таких пісень простий і зрозумілий ритм, немає дисонансу. Співаки виконують свої партії напівголосно без надриву.
- В Америці водіям продають цілі збірки дорожніх композицій. У плейлистах можна зустріти:
- Borderline;
- Girl-The Internet;
- Tyler The Creator;
- Cherry;
- Gods Plan та багато інших треків.
- Вибір музичного асортименту досить великий. Найкращий темп мелодії – 60 ударів за хвилину. Можна вибирати до 100. Але в жодному разі не більше.
- Важливим для безпеки руху є гучність звучання аудіосистеми. Занадто гучний звук із колонок лише заважатиме водієві. Захопившись музикою, він може не помітити підозрілого шуму двигуна, що свідчить про несправність, не почути сигналів попередження, що подаються іншими учасниками дорожнього руху.