Роз'єм RCA на автомагнітолі: навіщо він потрібен, і як підібрати до нього перехідники
29 грудня 2020

Навіщо використовуються роз'єми RCA на автомагнітолі? Які з їх перехідників можуть бути використані в автомобілі?

Призначення роз'єму RCA на автомагнітолі та перехідники до нього

 • Багато автолюбителів намагаються встановити в автомобілі хорошу аудіотехніку. Але щоб автозвук був якісним, потрібне підключення підсилювача, а це викликає низку складнощів та питань. Насправді приєднання до автомагнітоли додаткових пристроїв – справа нескладна, головне розібратися з видами та призначенням роз'ємів. Важливу роль грає роз'єм RCA.

Навіщо використовується роз'єм RCA?

 • Аудіо-або AV роз'єм ще називають "тюльпан". Вперше його почали використовувати ще 1940 р. Він має циліндричну форму і встановлюється на аудіо- та відеотехніку. Виділяють два його типи:
 • "Папа". Штекер діаметром 3,2 мм, оточений обідком.
 • "Мати". Гніздо RCA – панельний роз'єм з обідком. Діаметр 8 мм, глибина – 7,5 мм.
 • Дані гнізда потрібні виведення звуку без посилення. За допомогою певного перехідника до пристрою можна підключити MP3-плеєр. Найчастіше вони використовуються для під'єднання до аудіосистеми підсилювача автомобіля, який обробивши звук, виводить його на колонки. Крім того, гнізда можна використовувати як вихід для сабвуфера. При цьому вихід видаватиме лише низи звуку (баси), які може сприймати сабвуфер.
 • Рівень струму в роз'ємах RCA становить 2В, але у дорогих моделях він сягає 4,5-5В. Чим вище цей показник, тим краще якість звуку, тому що в автомобілі маса пристроїв, що створюють перешкоди.
 • Гнізда RCA завжди парні, щоб забезпечити вихід лівого та правого каналу. Залежно від моделі автомагнітоли, пара може бути кілька:
 • Одна пара. Зустрічається навіть на бюджетних пристроях. Використовується для підключення сабвуфера. Деякі моделі наділяються можливість керування рівнем цих виходів, на дорогих магнітолах може бути вбудований фільтр LPF.
 • Дві пари. Дозволяють підключити дві пари динаміків (попереду та ззаду) або динаміки та сабвуфер. Двома парами гнізд оснащуються пристрої середньої цінової категорії.
 • Три пари. Дають можливість створити аудіосистему з двох пар динаміків та сабвуфера. У автомагнітол із такою кількістю роз'ємів можуть бути вбудовані процесори або кросовери.
 • Чим більша кількість гнізд RCA, тим чистішим і об'ємнішим буде звук в автомобілі. Однак слід враховувати і якість обладнання.

Перехідники на RCA

 • На ринку можна знайти масу різноманітних RCA-перехідників. З їх допомогою можна поєднувати різне обладнання, зокрема відеомагнітофони, акустичні установки, DVD-програвачі. Але для автомагнітоли знадобляться лише деякі з них:
 • 2RCA-mini Jack. Найбільш популярний перехідник на 3,5 мм роз'єм для навушників (mini Jack). З його допомогою можна підключити пристрій до програвача або мобільного телефону для виведення звуку на динаміки.
 • "Y"-розгалужувач. Дозволяє вирішити проблему нестачі гнізд, якщо власник авто хоче створити повну аудіосистему із сабвуфером, але роз'ємів RCA не вистачає, а міняти магнітолу немає бажання чи коштів.
 • Період активного використання гнізда RCA завершується. Сучасні пристрої обладнуються цифровими роз'ємами, але в автомагнітолах цей інтерфейс не втрачає своєї популярності.

Артикул: 4283
Опис Кабель силовий Kicx PPC-430 RS: Силовий кабель 4AWG із провідником із чистої безкисневої міді. Провідник захищений гнучкою, напівпрозорою ...
Артикул: 4284
Опис Силовий кабель Kicx PCC-8100 RS (метр): Кабелі силові Силовий кабель має демократичну ціну перерізом 8AWG з мідно алюмінієвим провідником ...
Артикул: 32266
Опис Кабель міжблочний AWM 1T-2M (1 тато - 2 мама): Y-кабель міжблоковий (1 тато - 2 мама) AWM 1T-2M Y-кабель міжблочний AWM 1T-2M: ...
Артикул: 1642412071
Опис Набір для підключення підсилювача ACV WK-20: Набір для монтажу автомобільного підсилювача ACV WK-20 Склад набору: 2 кільцеві ...
Артикул: 1642411843
Опис Набір для підключення підсилювача ACV WK-10: Набір для монтажу автомобільного підсилювача ACV WK-10 Склад набору: 2 кільцеві ...
Артикул: 1642411552
Опис Набір для підключення підсилювача ACV LK-10: Набір для монтажу підсилювача автомобільного 10 мм² ACV LK-10 Склад набору: 2 кільцеві ...
Артикул: 1642411200
Опис Набір для підключення підсилювача ACV LK-6: Набір для монтажу автомобільного підсилювача 6 мм² ACV LK-6 Склад набору: 2 кільцеві ...
Артикул: 1627733077
Опис Кабель акустичний Ground Zero GZSC 2-4.00X: Пробіг проводу: 2x12 AWG (2x3.31 мм²) Матеріал провідника: обмежений алюміній (CCA) Розмір ...