Як вибрати радіоантену для автомобіля
26 жовтня 2020
Для чого потрібно використовувати радіоантену, який тип підійде для їзди за містом, чому купівля активної радіоантени - це не завжди добре
Як зрозуміти, який тип радіоантени підходить для вашого автомобіля
- Асортимент автомобільних радіоантен настільки великий, що у покупця часто виникає потреба в консультації при виборі відповідного пристрою. Ця проблема зумовлена як величезною кількістю виробників над ринком товарів та послуг, а й різноманітністю видів устройств.
- Радіоантена потрібна для поліпшення якості сигналу, придушення шуму, тріску і сторонніх звуків при прослуховуванні радіостанції на автомагнітолі.
Внутрішня, зовнішня, активна, пасивна - що ж вибрати?
- Сьогодні система автозвуку вбудована у більшість нових машин, проте не всіх автовласників влаштовує ефективність її роботи, у зв'язку з чим нерідко виникає потреба у покупці нової антени. Купуючи її, варто визначитися, який тип підійде вам найбільше.
- Зовнішні антени кріпляться на корпус, крило, дах чи скло машини. Вони легко сприймають сигнал і прості в установці, проте піддаються впливу погодних умов. У цьому випадку для покращення сигналу можна придбати підсилювач.
- Внутрішні антени зазвичай кріпляться скотчем на лобове скло в правому кутку, тому можуть загороджувати огляд водію. Такі пристрої продаються із вбудованим підсилювачем, що робить їх дуже потужними. Однак висока потужність не завжди грає на руку водіям, у деяких місцях антени можуть спотворювати сигнал, тому для них передбачено пасивний режим. Також на роботу внутрішніх пристроїв можуть впливати телефон, навігатор та інші пристрої, що працює поруч.
На що звернути увагу при виборі антени
- Насамперед, здійснюючи покупку, визначтеся з метою та мотивами використання.
- Залежно від цілей розрізняють антени трьох типів:
- для покращення сигналу звуку при використанні автомагнітоли;
- для покращення телесигналу;
- комбінований варіант, являє собою поєднання двох попередніх пристроїв.
- При виборі радіоантени необхідно також враховувати, де використовуватиметься. Так, наприклад, антена, придбана для їзди містом, може погано працювати у сільській місцевості або на трасі. Основна вимога до пристрою при купівлі – якість прийому сигналу.
- Визначившись з відповідним типом радіоантени, необхідно вибрати тип кріплення.
- Серед них виділяють:
- магнітне;
- на спеціальних присосках;
- врізне або різьбове;
- вбудований варіант.
- Вибираючи антену, звертайте увагу на фактор комфорту, її довжина не впливає на якість зв'язку, але створює зайві незручності при в'їзді в гараж або їзді лісом. До того ж, телескопічна антена занадто ламка, а при падінні може пошкодити корпус автомобіля. Плавникова антена встановлюється на дах або капот за рахунок магніту, що легко кріпиться, але при знятті може пошкодити корпус.
- Обов'язково зверніть увагу на наявність інструкції, гарантійного талона, довжину кабелю та його відповідність до роз'ємів. Якщо проживаєте в місті і рідко виїжджаєте за його межі, купуйте пасивну антену, а якщо, навпаки, живете у далекому населеному пункті, часто їздите трасою, ваш ідеальний варіант – активна радіоантена.