Як вибрати динаміки для автомагнітоли
09 жовтня 2020
На які критерії звертати увагу при виборі динаміків для автомагнітоли: тип, розмір, потужність колонок, чутливість та інші фактори
Правила вибору динаміків для автомагнітоли
- Багато власників автомобілів під час їзди слухають музику. Втім, робити це можна і просто на відпочинку, рибалці, коли досить просто включити автомагнітолу, щоб насолоджуватися улюбленими композиціями. Якість звучання, гучність залежать від того, які динаміки (колонки) використовуються в акустичній системі автомобіля.
Тип колонок
- Коаксіальні. Класифікуються за кількістю смуг (1, 2-х, 3-х і так далі), що і означає, яке число динаміків у них є. Кожна з динамічних головок відтворює низькі, середні та високі частоти. Переваг у таких систем кілька: простота монтажу, дешевизна, порівняно невеликі габарити та можливість встановлення під стандартні, встановлені виробником, розміри в салоні транспортного засобу. Однак при використанні таких колонок потрібно використовувати якісний частотний фільтр, тому що замість гарної музики власник машини може почути незрозумілий набір звуків.
- Компонентні. Це повністю професійні колонки, у яких високочастотні динаміки завжди знаходяться окремо від низько- та середньочастотних. З їхньою допомогою, наприклад, у композиції легко розпізнати гру конкретних музичних інструментів. Кожен динамік встановлюється на відстані один від одного (низко-і середньочастотні зазвичай монтуються у дверях, високочастотні – у задній або передній частині салону машини).
Потужність
- У динаміках вона буває номінальною, максимальною та піковою. Найкраще при виборі звертати увагу на першу, тому що саме вона визначає тимчасовий відрізок, протягом якого можна довго та голосно слухати музику без втрати якості звучання та збереження динаміків. Часто буває так, що головка з порівняно малою потужністю може видавати гучність, як і динамік з більшими параметрами (за умови збільшеної чутливості).
- Слід зазначити, що сумарна потужність всіх компонентів аудіосистеми, включаючи динаміки, має перевищувати аналогічного параметра самої магнітоли.
- В іншому потужність динаміків – справа смаку конкретної людини.
Розмір та чутливість
- При виборі динаміків слід знати, що вироби розміром 10-13 см (або 4-5 дюймів) по діагоналі можуть відтворювати лише високі частоти, а з параметрами 16-17 см (6-6,5 дюймів) вже низькі і середні додатково. В іншому розмір не є важливим. Єдиний нюанс: якщо штатний роз'єм у салоні автомобіля під динаміки менший за необхідний, то доведеться здійснювати його доопрацювання.
- Чутливість динамічних головок вказує на те, як швидко пристрій реагує на зміну сигналу, а також звуковий тиск. Тут слід зважати на особливість автомобільної енергетичної мережі: у ній присутні досить сильні перешкоди. З цієї причини не слід купувати динаміки з максимально високою чутливістю: буде достатньо виробів з параметром 90-95 дБ.
- При виборі динаміків слід звернути увагу на опір, звукову схему та інші критерії.
- Ну, а придбати динамічні головки, інші аксесуари для забезпечення якісного автозвуку можна у нас.