Компоненти якісної акустичної системи для авто
26 вересня 2020
Різні типи акустичних систем для автомобілів: їх плюси, мінуси, відмінності, а також особливості вибору
Акустичні системи для авто: що вибрати?
- Сучасне міське життя важко уявити без автомобілів. А машину - без автомагнітоли, яка розважає в дорозі, повідомляє останні новини (за допомогою радіо) і прикрашає моменти тяжкого очікування в пробках. Дані пристрої бувають двох типів: універсальні та штатні. З першими все більш-менш зрозуміло - "підлаштовуються" під будь-яку марку автомобіля. А ось другі – розроблені виробником спеціально для конкретного типу – рідко відповідають запитам сучасних власників. Тому відразу після покупки новенького "залізного коня" їх намагаються замінити.
На що звернути увагу вибираючи акустичну систему?
- Моделі вибирають в залежності від завдань, які планується вирішити за їх допомогою. У дорозі слухаєте лише радіо? Тоді немає сенсу переплачувати – широкосмугових динаміків буде цілком достатньо. Обожнюєте музику і не уявляєте повсякденного життя без соковитого потужного звуку та улюблених пісень, включених на повну гучність, щоб чути було навіть на сусідній вулиці? Тоді слід розглядати варіант дорожчий.
- Простий і бюджетний вибір - коаксіальна акустична система. Її пристрій виглядає так:
- кілька динаміків, кожен із яких відповідає за свою «ділянку» діапазону – її і програє;
- роздільник – кросовер.
- Фільтр власне і розбиває автозвук на ділянки
- Наступний тип – дорожчий і досконаліший, можна назвати «золотим стандартом». Його найбільше вибирають автомобілісти, які цінують гарне звучання, і готові платити за якість. Це компонентна акустика. Фактично це:
- динаміки із різними частотними показниками відтворення;
- фільтри-кросовери.
- Головна відмінність другого варіанта від коаксіальної акустики – якість та об'ємність звуку.
Коаксіальна чи компонентна – яку акустичну систему вибрати?
- Бюджетний варіант, крім ціни, вигідно відрізняється простою та безпроблемною установкою. Звичайно, її «продукт» – власне, музика – виходить дещо сплощеним, вихолощеним, позбавленим обсягу та гучності. З іншого боку, моделі з найвищого цінового сегмента оснащені додатковими фільтрами, які очищають звук.
- Компонентна акустика – безкомпромісний вибір. Палітра, насиченість, сила звучання – все це гідно оцінить будь-який меломан. Але тут є й мінуси. По-перше, на відміну від коаксіальної, яка просто встановлюється на передній панелі, таку систему потрібно додатково налаштовувати. Її повноцінна робота залежить від правильного розташування компонентів. По-друге, в маленьких салонах її встановлювати не рекомендується - різниця буде практично непомітною, а коштує вона істотно дорожче за першу.
- Крім того, багато залежить від головного пристрою - самої автомагнітоли, яка подає сигнал на динаміки. Дешевий гаджет просто не може забезпечити систему якісним продуктом, тому навіть дорога акустика може не впоратися з цим недоглядом. Вибираючи «компонентний» варіант, слід стежити, щоб усе йому відповідало: нехай без додаткових наворотів, але з досить сильним і чистим «передавачем».