Як правильно вибрати автомобільний реєстратор
29 липня 2020
Особливості вибору відеореєстратора для автотранспортного засобу. Характеристики та параметри, на які потрібно звертати увагу при покупці відеореєстратора
Основні критерії вибору автомобільного реєстратора.
- Непередбачені ситуації на дорогах найчастіше призводять до розгляду з іншими учасниками руху. Щоб мати змогу відстояти свою правоту та оцінити ситуацію в ретроспективі, слід придбати надійний «свідок» – купити відеореєстратор і встановити його в автомобіль. Цей корисний гаджет щомиті записує все, що відбувається за бортом транспортного засобу або в салоні під час руху та зупинок. За законом, запис із відеореєстратора є вагомим доказом для поліції та в суді.
- Нові технології, що застосовуються виробниками автомобільних відеореєстраторів, дозволили оснастити девайс безліччю додаткових функцій. Сьогодні прилад може сповіщати про радар, допомагати при паркуванні, виступати в ролі охоронного пристрою та показувати розташування транспортного засобу.
Особливості підбору автомобільного реєстратора
- У широкому асортименті компактних цифрових пристроїв для аудіо та відеофіксації обстановки навколо автотранспортного засобу важко зорієнтуватися. При виборі автореєстратора необхідно звертати увагу на:
- Ціновий сегмент. Бюджетні моделі не мають додаткових функцій, мають обмежені можливості. Пристрої середньої цінової категорії здатні задовольнити запити автолюбителя - можуть записати відео в хорошій роздільній здатності з прийнятним звуком, мати достатній обсяг пам'яті та хороший кут огляду. Часто такі моделі пропонують додатковий функціонал у вигляді GPS-навігації та блок сповіщення про радарне випромінювання. Відеореєстратори преміум-класу оснащуються додатковими камерами, різними датчиками, потужними антирадарними детекторами.
- Спосіб встановлення. Основних методів кріплення два - на присосці і двосторонній стрічці, що клеїться. Варіант із вакуумним пристроєм зручний тим, що реєстратор можна встановлювати на різні місця, переміщати з одного автомобіля в інший. Кріплення на двосторонньому скотчі є «одноразовим», але за надійністю не поступається варіантом на присосках. Також є моделі, що кріпляться на кронштейнах. Варто врахувати, що чим коротше лапка і важіль на блоці, що фіксує, тим менш тремтливим буде зображення.
- Якість відеокартинки. Основні параметри відеореєстратора – формат відео, роздільна здатність у пікселях та частота кадру. Оптимальним варіантом є формат HD, хоча багато хто віддає перевагу більш досконалій якості відео – Full HD. Найбільш поширена роздільна здатність картинки - 1280x720 - зустрічається в моделях різних цінових сегментів. Частота кадрів на секунду має бути менше 25-30. Моделі преміум-класу можуть записувати відео з частотою до 50 кадрів за секунду. Для реєстраторів, оснащених двома відеокамерами, ці параметри можуть бути різними – для передньої вибирається більш висока якість відео, для задньої достатньо середніх характеристик.
- Кут огляду. Для кращої інформативності відео потрібно підбирати реєстратор із сектором огляду передньої камери в 135-145°. Для задньої камери достатньо 70–90°.
- Дисплей. Маленький екран не дозволить переглянути відео в деталях на місці події, знадобиться підключення картки пам'яті до комп'ютера. Діагональ дисплея 2,5-3 дюйми допоможе розглянути кадри і вибрати файли для видалення.
- Карта пам'яті. Обсяг інформації, яка має зберігатися в реєстраторі, має бути не менше ніж 32 Гб. Більш ємні карти пам'яті – від 128 Гб – дозволять зберігати записи, зроблені протягом декількох днів.
- Щоб переглянути запис на іншому пристрої, необхідно передбачити наявність виходу USB. Блок GPS дозволить визначити місцезнаходження та побудувати маршрут. Багато моделей мають датчики удару – пристрій автоматично включає функцію запису на реєстраторі при різкому поштовху автотранспортного засобу.