Як правильно вибрати автомобільний компресор
Види автомобільних компресорів та особливості їх влаштування. Критерії вибору автокомпресора – на що звернути увагу при покупці пристрою для підкачування автошин.
Правила вибору автомобільного компресора
- З необхідністю регулярного підкачування шин стикаються всі автомобілісти. Для підтримки тиску в колесах зручно використовувати автомобільні компресори, які прийшли на зміну застарілим ручним/ніжним насосам. Такі агрегати, що працюють від електрики, при мінімумі зусиль водія здатні накачати шини за короткий час.
Особливості конструкцій автомобільних компресорів
- Виділяють три основні типи пристроїв:
- Поршневі – в автокомпресорах такого типу повітря стискається за допомогою поршня, який починає рухатися за рахунок шатунного механізму. Електроживлення забезпечує двигун постійного струму, з редуктором. Переваги такого автомобільного компресора у пристрої вузла «поршень-циліндр» та простому принципі роботи. Надійність, довговічність і практичність пристрою багато в чому залежить від матеріалу, з якого виготовлений шатун поршня, а також від способу його кріплення. Найбільш тривалий термін служби у компресора з шатуном із міцної легованої сталі, встановленим безпосередньо на металевому валу. У моделях, де кріплення шатуна з оцинкованої сталі здійснюється за допомогою перехідників із пластикових та композитних матеріалів, підвищено зношування елементів, внаслідок чого скорочується термін експлуатації.
- Мембранні – в пристроях цього повітря нагнітається внаслідок коливань еластичної перегородки. Переваги мембранних автокомпресорів - відсутність елементів, що труться в конструкції. На відміну від поршневих, такі пристрої легко ремонтуються – пошкоджене гумове полотно та підшипники можуть бути швидко замінені.
- Роторні - відрізняються відсутністю вібрацій і гулу під час роботи - стиск повітря забезпечує ротор, що обертається, з крильчаткою. Такі пристрої здатні виготовляти до 300 л повітря на хвилину. Роторні компресори менш затребувані автолюбителями через високу ціну, частіше такі пристрої купуються в шиномонтажних майстернях.
- У поршневих пристроїв більш висока продуктивність порівняно з мембранними – їх застосовують для накачування шин з великим об'ємом та посадковим діаметром. Останні підходять для шин не більше 14 дюймів.
Критерії вибору автомобільного компресора
Продуктивність - характеризує об'єм повітря, що виробляється пристроєм за хвилину. Власникам легкового авто підійде компресор із продуктивністю до 40 л/м. Для позашляховиків та невеликих вантажних та пасажирських транспортних засобів оптимальна продуктивність автокомпресора – 50-70 л/м.
Тиск. Максимальний показник – 8 атмосфер. Однак у багатьох моделей робочий тиск не завжди відповідає заявленому виробником.
Одиниці вимірювання – на пристрої для підкачування автошин та в посібнику з експлуатації транспортного засобу ці значення можуть відрізнятися – тиск може вимірятись у барах, атмосферах, кілопаскалях та PSI (фунтах на кв. дюйм). Відмінність числового значення всіх цих одиниць визначається сотих частках і приблизно дорівнює 100 кПа або 14 PSI. Наявність на компресорі цифрового манометра полегшує його використання – можна встановити необхідну одиницю виміру.
Тип живлення – пристрій може працювати від автомобільної мережі або вбудованого акумулятора, що заряджається від електромережі 220 В. Автомобільні компресори невеликої потужності підключаються до прикурювача. Моделі з високою продуктивністю та споживанням енергії оснащуються спеціальними затискачами типу «крокодил» на дротах для підключення до клем акумуляторної батареї автомобіля.
Перш ніж зробити остаточний вибір та купити автокомпресор, варто звернути увагу на додаткові корисні опції пристрою. Деякі моделі мають функції відкачування повітря, автоматичного відключення, а також оснащуються клапаном, що стравлює, і додатковими насадками-ковпачками.