Критерії підбору ксенонових ламп
31 травня 2018

Ризики під час використання дешевих чи підроблених ксенонових ламп

Зіткнувшись з необхідністю заміни автомобільних газорозрядних (ксенонових) ламп, багато автовласників бажаючи заощадити або просто за незнанням купують першу лампу з написом «ХENON».

При цьому автовласники часто впевнені, що навіть дешеві «no name» ксенонові лампи є прийнятною заміною на оригінальні газорозрядні джерела світла. Насправді все виходить дещо інакше. Технічні характеристики більшості дешевих ксенонових ламп не витримують жодної критики.

Встановлення таких ламп на автомобіль може призвести до таких негативних наслідків:

  • лампи створюють перешкоди для радіо;
  • термін служби джерел світла значно менший за оригінальні лампи;
  • іноді "no name" газорозрядна лампа може пошкодити всю фару (вартість нової фари досягає 2 тис. євро);
  • високовольтні витоки з цоколя можуть призводити до небезпечних ситуацій, як, наприклад, мимовільне спрацювання подушок безпеки під час перемикання світла;
  • дешева ксенонова лампа, призначена для рефлекторної оптики, швидше за все випромінюватиме світло з неправильним світлотіньовим кордоном, через що дорога перед водієм буде темнішою, ніж потрібно, або фари засліплюватимуть водіїв зустрічних автомобілів.
  • При виборі нових джерел світла також існує можливість купівлі відвертої підробки китайського виробництва, яка продається під маркою відомого виробника. Використання підроблених ламп несе в собі такі ж ризики для автолюбителя, як і у випадку з аналогами «no name». А оригінальність ксенонових ламп Philips визначається дуже просто (див. фото).