Для чого потрібний автомобільний конденсатор для сабвуфера.
04 березня 2018

Допоможемо розібратися для чого потрібний автомобільний конденсатор.

Для чого потрібний автомобільний конденсатор для сабвуфера.

 • Конденсатори для сабвуфера останнім часом все частіше зустрічаються не лише в ексклюзивних "хайендівських" аудіоінсталяціях, а й у "класичних" комплектах автомобільних аудіосистем, які використовують зовнішній підсилювач звуку. Такий конденсатор помітно покращує параметри підсилювача та якість звучання сабвуфера.
 • Справа в тому, що сучасні сабвуфери на короткочасних піках сигналу можуть споживати значний струм, який не в змозі миттєво забезпечити навіть найпотужніший акумулятор. І якими б товстими не були звукові дроти, що живлять підсилювач сабвуфера, вони все одно мають опір, що викликає в момент імпульсу падіння напруги. Внаслідок цього у роботі підсилювача можуть виникати так звані провали.
 • Не варто також скидати з рахунків і працюючий у літню пору кондиціонер, що "з'їдає" до 30% енергії генератора, якщо він, звичайно ж, справний. Тому, коли аудіосистема відтворює, наприклад, потужні баси, можливі спотворення звуку, викликані нездатністю акумуляторної батареї забезпечити необхідну швидкість наростання вихідного сигналу (струму споживання).
 • Для усунення цього явища і потрібен так званий автомобільний конденсатор для сабвуфера, що є електролітичним конденсатором великої ємності, що підключається паралельно ланцюгу живлення підсилювача. Внутрішнє опір такого конденсатора настільки мало, що імпульсний струм віддається підсилювачу моментально, тим самим, згладжуючи можливі провали. З тією ж швидкістю конденсатор знову заряджається, готуючись "видати порцію" для нового басу із сабвуфера.

Як вибрати хороший конденсатор для сабвуфера

 • Основний критерій для вибору автомобільного конденсатора для сабвуфера.
 • Більшість сучасних автомобільних конденсаторів мають величезну електричну ємність – кілька фарад, порівнянну із ємністю земної кулі. Оскільки вони конструктивно компонуються поруч із підсилювачами, то, окрім ошатного та сучасного дизайну, ці елементи нерідко постачаються цифровими вольтметрами та світловою індикацією заряду.
 • При виборі конденсатора зверніть увагу на наступні моменти:
 • У комплекті поставки має входити все необхідне для його встановлення та підключення поблизу підсилювача. Причому майте на увазі, що відстань між конденсатором та підсилювачем не повинна перевищувати п'ятдесят сантиметрів.
 • Потужні роз'єми практично всіх конденсаторів для сабвуфера мають позолоту, що зменшує опір струму, а їхня робоча напруга досягає 24 вольт.
 • Що потужність підсилювача, то більшої ємності потрібно вибирати конденсатор для сабвуфера.
 • Якщо ж ви не є музичним гурманом, але вас просто не влаштовує звучання штатної аудіосистеми, ми рекомендуємо спочатку задуматися над заміною автомагнітоли і акустики на більш якісні моделі. Якщо і після цього вам захочеться чогось більшого, можна розглядати варіант підключення зовнішнього підсилювача і якісної акустики з потужним сабвуфером.