Що потрібно знати про центральний замок, щоб зробити правильний вибір.
28 лютого 2018

Що потрібно знати про центральний замок, щоб зробити правильний вибір.
Функціональні розходження центральних замків.
Відмінності у механіці.
Як вибрати виробника центрального замку

Що потрібно знати про центральні замки, щоб зробити правильний вибір:

 • Кожен автомобіліст мріє, щоб його машина була у безпеці. Можливість блокувати відразу всі двері не тільки за допомогою ключа, але і з використанням брелока на відстані. Це не лише запорука безпеки, а й зручності. Такий тип замку – центральний – сьогодні дуже популярний. Однак далеко не всі машини оснащені центральним замком у заводському збиранні, тому автовласникам доводиться встановлювати такі системи самостійно. Щоб визначитися, який замок вибрати, необхідно знати всі різновиди та відмінності між ними. Існує кілька видів замків, що розрізняються за своїми типовими характеристиками.
 • З точки зору функціональності центральний замок дуже зручний - так можна контролювати блокування дверей в автомобілі. Сигнал з брелока прямує на блок керування, звідки передається в центр керування центральним замком, надходить до системи блокування дверей, де створюється сигнал для систем керування дверима. Блоки контролю керують активатором, що відповідає за стан дверей. Набагато практичніше та зручніше вибирати таку систему центрального замку, яка не тільки блокує двері, а й з'єднана із сигналізацією. Це підвищує якість охорони та надійність машини – разом із дистанційним підключенням сигналізації блокуються двері. Що важливо, будь-який центральний замок працює як при включеному, так і при вимкненому запаленні.
 • Універсальний центральний замок підійде для будь-якої машини, вони продаються у спеціалізованих салонах та магазинах автозапчастин та систем сигналізації. Практично всі набори центральних замків складаються з таких пристроїв:
 • набір дротів;
 • контролер;
 • кабелі;
 • кріплення;
 • у складніших замків — пульт управління.

Чим відрізняються центральні замки?

 • Загалом суть роботи у всіх різновидів центральних замків одна. Спеціальні датчики визначають, у якому стані знаходяться двері — відчинені або зачинені. Блок, що відповідає за керування, аналізує дані датчиків та визначає необхідну дію замка. Виконавчий пристрій є джерелом постійного струму. Усі електродвигуни замків працюють за одним принципом, але відрізняються тягою. Брелок користувача виступає в ролі антени, що дозволяє радіоканалу передавати сигнали до дій, відкриття або закриття дверей. Сьогодні пропонуються лише електричні центральні замки, раніше у деяких моделях автомобіля існував пневматичний варіант роботи замку, але виробництво такого формату завершено. При блокуванні дверей всі кнопки закривання автоматично утоплюються. У разі аварії, коли спрацьовують подушки безпеки, двері автоматично відчиняються.
 • Перш ніж визначитися, який замок вибирати, необхідно вирішити, виконання яких функцій ви від нього очікуєте. У кожного виробника та класу замку свій набір дій. Так, сучасні центральні замки здатні багато на що:
 • контроль за станом дверей в автомобілі;
 • контроль за дверима багажника;
 • відкриття/закриття люка паливного бака;
 • закриття вікон (якщо в машину вбудовано електропідйомники);
 • блокування люка в стелі (якщо є).
 • Досить корисною є можливість за допомогою центрального замку закривати ще вікна. Як показує практика, водій прочиняє вікна, а потім забуває їх закрити, це чудова можливість для викрадачів.
 • Не менш важливою є здатність частково блокувати двері. Особливо корисно обрати такий замок для тих, хто часто перевозить дітей. При необхідності ви можете отримати такі додаткові властивості, як автоматичне блокування дверей та багажника (коли машина розганяється до певної швидкості) та запобіжне розблокування (спочатку – тільки двері водія, і тільки потім, з другого натискання, інші). Для тих, хто сумнівається у необхідності центрального замку, є можливість підключити таку функцію у спрощеному варіанті – система блокуватиме лише передні двері. Але в цьому випадку знижується безпека, часто водії просто забувають зачинити задні двері.
 • Перед покупкою замку обов'язково подумайте, які із запропонованих функцій будуть корисні саме вам, щоб не переплачувати за те, чим ви не плануєте користуватися.

Всі центральні замки по функціонуванню зводяться до 2-х основних типів:

 • механічний центральний замок;
 • дистанційне блокування дверей.
 • Механічне закриття дверей відбувається за допомогою повороту звичайного ключа в замку, найчастіше така функція розташована у водійських дверях. Закриваєте одну – автоматично блокуються всі інші. Дистанційна обслуговується за допомогою брелока чи кнопки на ключі запалювання. Звичайно, механічний варіант простіше та надійніше. Дистанційний іноді може і заклинити з багатьох причин — від розрядженого акумулятора та неякісного механізму до батарейок, що сів у ключі.
 • Спочатку всі замки виготовлялися з централізованим блоком управління, однак, з часом поява додаткових функцій, таких як блокування дверей багажника або люка паливного, зажадали децентралізації в управлінні.
 • Сьогодні виробники пропонують варіант центрального замку, поєднаного із сигналізацією. Такий варіант досить практичний, тому що всі системи безпеки працюють синхронно, що підвищує рівень безпеки автомобіля. Крім того, центральний замок із сигналізацією зручніше встановлювати - не потрібно кілька разів їздити відвідувати автосервіс або розбирати машину самому.

Якого виробника ЦЗ в автомобіль вибрати?

 • При виборі центрального замку варто враховувати країну та фірму-виробника. Пристрої з Китаю - дуже доступний і бюджетний варіант, однак високий ризик, що такий замок прослужить вам недовго. У сумнівних виробників навіть зустрічаються замки або їх комплектуючі, які спочатку не підходять до вашого автомобіля. Тому перед покупкою варто уважно перевірити тягу, кріплення, чи повний комплект деталей. Проте в останні роки азіатські виробники дуже виросли в аспекті якості вироблених товарів, тому вам може потрапити і відмінний, надійний екземпляр.
 • Вибираючи виробника центрального замку, в першу чергу придивіться до ціни - якісний замок не повинен бути дешевим, інакше великий ризик, що одного разу двері просто заклинить - таке зустрічається досить часто. Особливо небезпечно купувати замок не в спеціалізованому магазині, а «з рук» і у неперевірених продавців. Досить добре зарекомендували себе такі фірми як: Tiger, Celsior, Chameleon, Convoy, StarLine, Spal.
 • Перш ніж визначитися, який замок вибирати, обов'язково врахуйте і марку вашого автомобіля - щоб підійшов тип кріплення, вистачало потужності приводу для керування замками. Більшість замків досить прості, їх можна встановити самостійно, якщо ви хоч трохи знаєтеся на автомеханіці. Також систему швидко та надійно встановлять у будь-якому автосервісі.

Артикул: 1621588430
Опис Блок управління до ЦЗ Stinger RD-38A: Світлова сигналізація під час закриття та відкриття Ц.З. Дистанційне відкриття замку багажника ...
Артикул: 1621585990
Опис Блок управління до ЦЗ Stinger RD-30: Функціональні можливості інтерфейсу STINGER RD-30: Світлова сигналізація під час закриття та ...
Артикул: 294533
Опис Блок управління до ЦЗ CYCLON RD-37A: СИСТЕМА ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ РОБОТИ З НАПРУГОМ 12В Дистанційне відкриття/закриття центрального замку ...
Артикул: 2944
Опис Блок управління до ЦЗ Cyclon RD-33A: СИСТЕМА ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ РОБОТИ З НАПРУГОМ 12В Дистанційне відкриття/закриття центрального замку ...
Артикул: 294633
Опис Блок управління до ЦЗ Cyclon RD-31A: СИСТЕМА ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ РОБОТИ З НАПРУГОМ 12В Дистанційне відкриття/закриття центрального замку ...
Артикул: 2658
Опис Привід дверей CYCLON DL-21: Привід дверей (центрального замку), 2-х провідний, поворотний шток. з кріпленням. Тягове зусилля до 5,5 кг ...
Артикул: 2659
Опис Привід дверей CYCLON DL-51: Привід дверей (центрального замку), 5-провідний, з кріпленням. Тягове зусилля до 5,5 кг Напруга: 9-15 В ...
Артикул: 2660
Опис Привод дверей CYCLON DL-22: Привід дверей (центрального замку), 2-х провідний, поворотний шток. з кріпленням. Тягове зусилля до 4,5 кг ...