Тест головного пристрою Alpine CDE-193BT із вбудованим процесором та підтримкою FLAC
20 липня 2017

Тест головного пристрою Alpine CDE-193BT із вбудованим процесором та підтримкою FLAC

Тест головного пристрою Alpine CDE-193BT із вбудованим процесором та підтримкою FLAC:

  • Alpine CDE-193BT характеризують три ключові моменти: процесор тимчасових затримок - раз, поканалка - два і, нарешті, формат FLAC, що вперше з'явився у Alpine, - це три. Поєднання, на яке чекало багато хто. При цьому ціна на нього обіцяється далеко не надхмарна, і чи не вдвічі приємніше, ніж у найближчого конкурента Pioneer DEH-80PRS. Багатообіцяюче, давайте дивитися докладніше. Ще на початку 2000-х у компанії було заведено правило - мати процесорне ГУ, що займає верхній рядок, і простіше модель, але з таким же звуковим функціоналом. Вперше така концепція була випробувана на процесорних CDA-9815R та CDA-9813R, потім – CDA-9835R та CDA-9833R, а ще пізніше – CDA-9855R та CDA-9853R.
  • Однією з головних фішок цих апаратів був розвинений кросовер - з ним можна було легко побудувати "поканалку". Потім, правда, кросовери стали простішими, так що в цій ніші залишався, по суті, один тільки Pioneer DEH-P88RS, а потім і DEH-80PRS. Але, схоже, Alpine прислухався до сподівань шанувальників марки і у Pioneer знову з'явився грізний конкурент, як це було колись.

  • У цьому сенсі CDE-195BT, який з'явився приблизно рік тому, можна називати старшим братом, а CDE-193BT – молодшим. Продовження доброї олдскульної концепції є. Щоправда, у дечому він старшого все ж таки обійшов. Взяти хоча б все той же FLAC. Це перший Alpine, який підтримує цей формат. Враховуючи, що потенціал його звукових налаштувань виходить далеко за межі бюджетного сегменту, здається, така можливість виявиться дуже доречною.

ЭРГОНОМИКА:

  • Починаємо, як водиться, з ергономіки. Перше зовнішнє відмінність від того самого CDE-195BT – простий 10-символьний дисплей. В епоху CD його було досить, але коли світом правлять стислі формати, назвати його зручним вже не виходить. Але це логічна плата за більш доступну ціну щодо старшого брата, тож чіплятися сенсу немає. До речі, проблем із кирилицею в назвах та тегах не помічено, і це добре.

  • Колір підсвічування змінюється, можна вибирати окремо для кнопок та екрану. Готових варіантів, як на мене, більш ніж достатньо, хоча особливі перфекціоністи можуть налаштувати і свій власний. Диммер двоступінчастий – або увімкнено, або вимкнено.

  • Принцип навігації по USB та диску звичайний. На додаток до послідовного перемикання файлів та папок є режим пошуку конкретного файлу. Він викликається коротким натисканням на енкодер. Папки, в яких немає форматів, що підтримуються, апарат ігнорує, ніби їх просто немає.

РОБОТА ЗІ СМАРТФОНАМИ:

  • Взагалі любителі «яблук» залишаться задоволені, підтримується пряме керування iPod/iPhone при підключенні до USB. А ось смарт на Android до USB підключати сенсу немає - MTP не підтримується. Хоча зарядити смартфон при необхідності все ж таки можна, варто мати це на увазі, знадобиться.
  • Тут же відзначу фірмову фічу Alpine - додаток TuneIt для iOS та Android. Воно покликане полегшити налаштування звуку та дозволяє зберігати результати та обмінюватися ними через хмарний сервіс. До речі, може виявитися зручним для установників, які працюють на потоці – достатньо налаштувати одну машину та зберегти це налаштування. А потім, коли в роботу прийде такий самий автомобіль, вже не потрібно буде возитися з налаштуваннями заново, а можна буде просто залити в ГУ збережений варіант. Побалувався з прогою. Особисто мені звичніше налаштовувати все ж таки з самого апарата, але це справа смаку.
  • З'єднувати смартфон із головним пристроєм для роботи TineIt можна як через USB, так і через Bluetooth.

МОДУЛЬ BLUETOOTH:

  • Дружити Alpine зі смартфонами починає швидко, тут проблем жодних. При з'єднанні на екрані можна контролювати рівень заряду батареї (корисно) та рівень сигналу базової станції (ну нехай також буде). Якщо у смартфоні кілька SIM-карток, відображається стан активної в даний момент. При підключенні до iPhone заявлено функцію миттєвого "спарювання" - просто підключаєш кабель, і вони автоматично створюють BT-пару. За відсутністю iPhone перевірити не вдалося, повірю опису на слово.
  • Відзначу розширені налаштування модуля – можна вибрати один із режимів придушення шумів та луни, налаштувати чутливість мікрофона та гучність розмови або сигналу виклику. Загалом якщо раптом щось не влаштовує, все можна скоригувати. З досвіду можу сказати – іноді штука дуже корисна.
  • Режимом hands-free розповідає кнопка правіше енкодера. Коротко натискаємо і можна перегортати набрані, прийняті, пропущені номери або список контактів. Останнім користуватись не надто зручно, простіше вибрати потрібний контакт із телефону. Кирила в іменах підтримується. Тривале натискання кнопки запускає голосове керування. Звичайно, якщо його підтримує сам смартфон. Фішка у нас явно недооцінена, обов'язково спробуйте при нагоді, звикнете - сподобається.
  • На відтворенні аудіо зі смартфона через BT зупинятись особливо не стану. Працює, грає, теги відображає загалом, як належить. Якщо на смартфоні немає гігантських музичних колекцій, розкладених по сотнях папок, проблем виникнути не повинно.

ІНТЕГРАЦІЯ У ШТАТНІ СИСТЕМИ:

  • Передбачати можливість підключення штатних кермових кнопок сьогодні стало добрим тоном навіть у бюджетних моделях головних пристроїв. У Alpine CDE-193BT з цим виявилося навіть цікавіше, ніж у більшості інших апаратів, тому тема стоїть окремої згадки. По-перше, є вхід mini-jack для зовнішнього SWC-адаптера. Тут нічого незвичайного. По-друге, є вбудований адаптивний інтерфейс (три дроти, що виходять у кутку задньої панелі). У автомобілях з резистивними кнопками апарат можна прив'язати до кнопок на кермі без покупки додаткових пристроїв, що "зв'язують". Таке рішення зустрічається у Alpine лише у старших моделях. І по-третє, апарат має вихід на штатний дисплей (вихід знакогенератора), у Alpine для цього є адаптери для деяких марок/моделей автомобілів. Непогано, правда?

НАЛАШТУВАННЯ:

  • Кнопка Setup, вгорі зліва, при короткому натисканні викликає базові звукові налаштування – рівень саба, рівень верхніх/нижніх частот, баланс, фейдер тощо. Тут можна включити «обхід» вбудованого процесора.
  • Регулювання НЧ та ВЧ тут працює у вузьких смугах. Центральні частоти обрані незвично, тому темброблок виявиться корисним лише у простих системах без зовнішнього підсилювача.
  • При тривалому натисканні на Setup викликається вже повне меню налаштувань апарата – установки тюнера, AUX, Bluetooth-модуля, режим відображення для iPod/iPhone, налаштування дисплея, системні та ін. Тут же знаходиться і розділ аудіоналаштувань.
  • А ось кнопка ((*)) між енкодером і головною кнопкою Source розповідає лише аудіонастроками, і нічим більше. Для тих, кому потрібно "щоб ррраз, і все грає як треба!" її потрібно натиснути і трохи потримати. Це включає або вимикає фірмову фічу Bass Engine (ручні налаштування Bass та Treble у цьому випадку стають недоступними).
  • Для тих же, хто хоче використовувати всі можливості апарата на повну котушку, достатньо короткого натискання на цю кнопку. Це безпосередньо викликає розділ аудіоналагодження, минаючи необхідність заходити до нього через загальне меню.

Звукові налаштування:

  • По-перше, фірмова фіча Media Xpander. Як і Bass Engine, можна вибрати глибину обробки звуку, причому, кожного джерела окремо. На відміну від того ж Bass Engine, який в основному відбивається на звучанні НЧ діапазону, Media Xpander працює головним чином на середніх та верхніх частотах. Її основа – компресія сигналу. Штука корисна, при помірному використанні в умовах дорожнього шуму звучання стає більш розбірливим.
  • По-друге, тут можна скоригувати рівні джерел. Це на той випадок, якщо один раптом виявиться сильно гучнішим за іншого.
  • Тут можна оперативно "перевертати" фазу в сабвуферному каналі або за необхідності вимкнути саб зовсім. Буде корисним при налаштуванні.
  • Передбачена можливість вимкнення вбудованого підсилювача. Як показує практика, це може дати приріст якості звуку в системах із зовнішніми підсилювачами за рахунок "розвантаження" живлення.
  • Але найцікавіше в цьому меню - це, звичайно ж, кросовер, тимчасові затримки та еквалайзер. Їх розгляну детальніше.

Кросовер:

  • За замовчуванням фільтри заточені під звичайну схему "фронт+тил+сабвуфер". Частоти зрізів ФНЧ та ФВЧ можна вибирати в межах від 20 до 200 Гц з кроком у третину октави. Крутизна зрізу визначається 6, 12, 18 або 24 дБ/октава. Тут можна відрегулювати і рівень кожної пари каналів.
  • Для переведення апарату в режим "поканалки" тиснемо одночасно Setup та кнопку Bluetooth та вибираємо пункт 3-way. 

  • Апарат завбачливо приглушує звук і пропонує відразу виставити первинні значення фільтрів, після чого вимкнути і знову включити запалювання.

Тепер можливості фільтрів виходять такі:

  • 1 пара виходів – верхня межа від 20 до 800 Гц (6, 12, 18 або 24 дБ/октава),
  • 2 пари виходів знизу - від 20 до 800 Гц (6, 12, 18 або 24 дБ/октава),
  • 2 пари виходів зверху - від 20 Гц до 20 кГц (6 або 12 дБ/октава),
  • 3 пари виходів – нижня межа від 1 до 20 кГц (6, 12, 18 або 24 дБ/октава).
  • Можливостей, насправді, більш ніж достатньо, за належного бажання можна навіть 3-смугову "поканалку" зробити.
  • Тут, до речі, є один кумедний момент. В англомовному варіанті меню друга пара виходів позначена як Midbass, а вибір нижньої межі та верхньої межі – як Midbass Low та Midbass High. У російському варіанті вони переведені як " Мідбас ФНЧ " і " Мідбас ФВЧ " , тобто. з точністю навпаки. У російському представництві Alpine цей казус справді визнали помилкою та обіцяли передати інформацію до головного офісу. Ви теж майте це на увазі коли налаштовуватимете, інакше можете збитися з пантелику.
  • Передбачено регулювання рівня кожної пари каналів. Усі налаштування фільтрів виставляються попарно – у правому та лівому каналах одночасно.
  • Апарат переведений у 3-смуговий режим кросовера. Виставлені частоти зрізів 80 Гц та 5 кГц. Змінювалися лише значення крутості зрізів.

Тимчасові затримки:

  • Тут все логічно і передбачувано - для кожного з шести виходів задається затримка, віртуально "відсуває" динамік. Крок регулювання - 3,4 см, що відповідає, як неважко здогадатися, затримці 0,1 мс. Якщо бажаєте, до речі, можна переключити на дюйми.

Еквалайзер:

  • В апараті реалізований практично повноцінний 9-смуговий "параметрик". Весь діапазон розбитий на 9 смуг – від 20 до 100 Гц, від 125 до 200 Гц тощо до дев'ятої смуги – від 9 кГц до 20 кГц.
  • У кожній із смуг можна виставити центральну частоту регулювання (з кроком у ті ж третину октави) і добротність, для більшої зрозумілості названу "шириною смуги регулювання". Але не плутайте, вища добротність - вже смуга регулювання.
  • Так працює еквалайзер. Для вимірювання були обрані центральні частоти приблизно посередині кожної лінії регулювання, але їх можна рухати з кроком в третину октави.

ПРОСЛУХУВАННЯ:

  • Як відправна точка для порівняння – звукова карта ESI Juli@, підключена до ноуту через PCI-бокс із зовнішнім живленням. Одні й самі файли запускалися одночасно на ноуті і головному пристрої. Вибір джерела – простим перемиканням міжблочного кабелю.
  • Загальне враження склалося майже відразу. У характері звучання, звукової подачі Alpine CDE-193BT зберіг усі фамільні риси марки. У цього звуку є свої шанувальники чи противники, не примикатиму до жодного з таборів. Якщо чітко розуміти, на який ціновий діапазон орієнтований цей апарат, то звучання потрібно визнати більш ніж гідним. У системах рівня приблизно вище за середній він точно не стане слабкою ланкою. Все інше – особливості, які я зараз постараюся виділити.
  • На самому початку прослуховування треки з добре прописаним жіночим вокалом пролунали наче трохи приглушено, ніби виконавиця відсунулася від мікрофона. Справа вирішилася невеликим додаванням рівня ВЧ, не торкаючись еквалайзера. Це додало вокалу ясності, верхні обертони стали більш вираженими, тональний баланс став сприйматися природніше.
  • СЧ діапазон передається цілісно, ​​не «розвалюється». Роздільна здатність, звичайно, поступається професійній звуковій карті, але "мильним" звучання не назвеш, на деяких інструментах відчувається навіть деяка агресія.
  • Образи на звуковій сцені, може, і не мають феноменальної чіткості, але сама сцена при цьому не позбавлена ​​глибини. У цьому сенсі, до речі, показовими є треки 74 і 75 на диску Focal Tools - той самий запис, зведений з глибокою і плоскою звуковою сценою. Різницю з-поміж них апарат показав досить чітко. А ось різниця між треками з компресією та без компресії (з 70 по 73) виявилася не такою переконливою.
  • У нижньому діапазоні відчувається деяка інертність, ніби динаміки трохи важчі, ніж насправді. Наприклад, для джазу з рухомим контрабасом або для рока з пружною бас-гітарою це можна назвати недоліком, хотілося б, щоб нижній діапазон звучав прихильніше. А ось для електронної музики це те, що лікар прописав – бас вийшов об'ємний, соковитий.

ВИСНОВКИ:

  • Призначення Alpine CDE-193BT чітко вимальовується. Апарат добре впишеться в систему навіть досить просунутого любителя car audio, не готового вкладати в систему цілий стан. При своїх можливостях налаштування він дозволяє отримати набагато "дорожче" звучання. І підтримка FLAC, до речі, добре вписується в цю концепцію - поки це один з небагатьох головних пристроїв, які дозволяють реалізувати переваги lossless-формату. Інший плюс цього апарату, як на мене, це орієнтир на системи для реального життя. Можна якщо завгодно довго захоплюватися автентичним аудіо, але в умовах дорожнього шуму грамотна обробка звуку, що підвищує розбірливість звучання, просто необхідна. А у Alpine це виходить дуже непогано.
  • Кросовер дозволяє побудувати систему з поканальним посиленням
  • Підтримка FLAC
  • Поканальні тимчасові затримки
  • Додаток TuneIt для обміну налаштуваннями
  • Широкі можливості кастомізації починаючи від кольору підсвічування та закінчуючи налаштуваннями Bluetooth-модуля
  • Реально працюючі системи, що покращують розбірливість звучання за умов дорожнього шуму
  • Можливості інтеграції зі штатними системами
  • Ціна у півтора-два рази нижча, ніж у найближчого конкурента Pioneer DEH-80PRS
  • Символьний екран не відповідає серйозним можливостям апарата



Артикул: 1712240271
Опис Автомагнітола JVC KD-T822BT: Автомагнітола JVC KD-T822BT Приймач Bluetooth® з переднім Aux та USB/DSP з DTA та 13-смуговим ...
Артикул: 1712062353
Опис Автомагнітола CYCLON DECKER MDR-110 BT: Автомагнітола DECKER MDR-110 BT з хорошим звучанням, 2 виходи для підключення сабвуфера, ...
Артикул: 1711988810
Опис Бездискова MP3 магнітола CYCLON MP-1094: Бездискова магнітола MP3 з FM тюнером, Bluetooth. Фіксована передня панель, слот USB, слот ...
Артикул: 1711986979
Опис Бездискова MP3 магнітола Cyclon MP-1086 BA: Бездискова магнітола MP3 з FM тюнером, Bluetooth. Фіксована передня панель, слот USB, слот ...
Артикул: 1711985701
Опис 1 Din Магнітола CYCLON MP-1028: 1 Din Магнітола з тюнером FM. Підтримка керування через мобільний додаток CarRadio (Android/IOS), ...
Артикул: 1707563516
Опис Автомагнітола Blaupunkt Essen 200 DAB BT: Автомагнітола Blaupunkt Essen 200 DAB BT – це багатофункціональний пристрій з можливістю ...
Артикул: 1707562574
Опис Автомагнітола Blaupunkt Nurnberg 200 DAB BT: Автомагнітола Blaupunkt Nurnberg 200 DAB BT – це високоякісний аудіо-пристрій для ...
Артикул: 36323
Опис Медіа-ресивер Celsior CSW-2401MD: Бездисковий MP3/SD/USB/FM програвач Знімна передня панель Пульт керування на кермо USB/TF для формату ...