А у вашому автомобілі встановлено датчик дощу?
26 листопада 2012

Навіщо потрібний датчик дощу?

У погану погоду, коли дощ, бруд та сніг так і прагнуть заліпити вітрове скло автомобіля, водію можна лише поспівчувати. Йому необхідно постійно керувати включенням двірників та омивача. Їздити в таких умовах не лише неприємно та втомлює, а й небезпечно. Але і в цьому випадку електроніка може прийти до нас на допомогу: датчик дощу – система, яка повністю бере на себе керування процесом очищення лобового скла автомобіля у важких погодних умовах, звільняючи водія від зайвого клопоту з цього приводу.


Датчик дощу - це система що складається з блоку управління, завдання якого входить визначення ступеня забруднення вітрового скла і видача керуючих сигналів на блок реле, який безпосередньо керує виконавчими пристроями. Крім двірників та омивача, він може керувати закриттям люка даху та підняттям бокового скла.

  • Принцип дії датчика заснований на реєстрації світла відбитого від лобового скла. До складу блоку управління входить світлодіод, який випромінює світло та фотодіод, який його приймає. Якщо поверхня скла чиста, то промінь світла вільно пройде через неї, але якщо на склі є бруд або краплі води, то частина світла відобразиться і потрапить на фотодіод. Це буде сигналом системи увімкнути двірники.
  • Чим скло брудніше, тим більше світла відіб'ється від нього і надійде на фотодіод і тим вище буде інтенсивність очищення. Перевірка стану скла проходить по кілька разів на секунду і в залежності від ступеня його забрудненості вибирається найкращий режим роботи системи склоочищення, що дозволяє постійно тримати ваше вітрове скло в чистоті, а огляд дороги робить більш чітким та зрозумілим.
  • Блок управління встановлюється з внутрішньої сторони лобового скла в місці, де він не буде на заваді огляду водія і в зоні охоплюваної щітками. Блок реле розміщується в салоні у місцях, де зручно підключати до нього виконавчі пристрої. Живлення блоків системи здійснюється від бортової мережі автомобіля.
  • Датчики дощу вже давно зарекомендували себе як корисні складові автомобільної електроніки і тому входять до штатної комплектації багатьох сучасних автомобілів. Також ці системи можна придбати та встановити у наших партнерів.
  • При досить невисокій вартості вони приносять багато користі водієві і вносять свій чималий внесок у комфорт та безпеку на дорозі.