Основні недоліки світлодіодних ламп для головного світла.
13 квітня 2017
Основні недоліки світлодіодних ламп для головного світла.
Основні недоліки світлодіодних ламп для головного світла авто.
- Сьогодні не так просто купити гідні світлодіодні лампи, оскільки їхня сертифікація не проводиться. Якщо взяти до уваги китайські та корейські світлодіодні джерела світла, призначені для встановлення в передні фари, то варто зазначити, що їхні характеристики та показники безпеки далеко відстають від рівня, на якому знаходяться галогенки. Хоча вже випускаються моделі, наближені до потрібних характеристик, але вийти на один рівень з галогенками вони не можуть через конструктивну невідповідність автомобільної фари з діодними лампами. Світлодіод має площу більше, ніж спіраль, тому для її встановлення потрібний інший рефлектор.
Недоліки світлодіодних ламп
Деякі недоліки світлодіодних ламп зустрічаються не окремо, а разом, що значно погіршує їхню якість. Про половину цих недоліків можна дізнатися лише після придбання ламп. З найбільш часто зустрічаються можна виділити:
- Спрямованість світлового потоку вниз, що призводить до скорочення видимої відстані у 2 рази. Це досить небезпечно, хоч лампа є потужнішою. Скорочення видимості в нічний час вдвічі не дозволяє швидко зреагувати на небезпеку та перебудуватись вчасно. На ухвалення рішення у такому разі відводиться також у два рази менше часу.
- Неякісне складання – призводить до поганого теплопроводу, перегріву світлодіода, його миготіння. Здешевлення світлодіодних ламп здійснюється за рахунок ручної праці, зібрані не кваліфікованими працівниками у підвалах Китаю вироби мають багато дефектів. Можуть поставити нерівно, нанести недостатню кількість термопасти, нерівно обробити і т.д. Зовсім невеликий зазор у відводі тепла призводить до перегріву світлодіода, його миготіння та швидкого виходу з ладу. Тому доведеться купувати новий комплект, оскільки вони йдуть лише у комплектах.
- Можлива різноспрямованість світла зустрічаються вироби з діодами, нерівно встановленими. Це також наслідок неякісного складання і таких самих комплектуючих, тому діоди встановлені нерівно. Одна лампа може давати світло вгору, друга вниз, налаштувати синхронне світіння неможливо. Виправити цей недолік можна, для цього доведеться розібрати лампу, виточити майданчик для встановлення та зібрати заново.
- Чи не продумане охолодження (відсутня вентилятор), лампи перегріваються. Потрапляються вироби, що мають або погане охолодження або взагалі відсутній вентилятор, який намагаються компенсувати за допомогою збільшеного радіатора. В результаті заявлені 3000 Лм перетворюються на 1500 Lm. Коли лампа прогрівається до робочої температури, яскравість опускається до 1100 Lm. Це показник яскравості простої галогенової лампи для ближнього світла.
- Завищені показники яскравості, китайці вказують надто великі цифри (щоб купували світлодіодні лампи, а не ксенонові). Зазвичай цю характеристику завищують у 2-3 рази шляхом складання світлового потоку двох ламп. Близько 90% ламп світять яскравіше, ніж штатне світло відсотків на 20%.
- Діоди розташовуються неправильно - немає фокусування. Найчастіше світлодіоди розміщені на корпусі неправильно – можна зустріти моделі, розташовані вздовж та впоперек, бувають і трикутником. Такі діоди за площею та формою не збігаються з ниткою розжарення, тому фокус розповзається, межа світла та тіні стає дуже поганою.
- Завищується потужність, вказується загальна із споживаним драйвером, блоком живлення. Щоб дізнатися, скільки ватів відводиться діоду, потрібно помножити загальне споживання на 0,7.
- Конструкція лампи неправильна (наприклад, зверху розташовуються лише 3 діода), це порушує принцип функціонування фари, особливо це стосується цоколя Н4.
З ламп, вироблених у Китаї та Кореї можна виділити лише три гідні зразки, що не мають вище зазначених недоліків. Але ідеально зроблених зразків досі немає.
Якщо орієнтуватися на низьку вартість, 95% з таких ламп матимуть недоліки в конструкції, погану якість, явно завищені характеристики. Тому купувати світлодіодні лампи в китайських магазинах за низькою ціною та зі знижками не варто.